Eğitim:
Tekden Koleji şimdi de Küçükyalı'da

Öğrencilerin zihinsel, duygusal, sosyal ve bedensel gelişimleri için özgün sistem kuran okul, bu sistemi ile başarıyı sürekli yakalıyor. Bu sistemini İstanbul’a, İstanbul’un fırsatlarıyla sunuyor. “Çocuk Dostu, Akıllı Okul” standartlarında yapılan bina ve bu felsefeye uygun öğrenme merkezleri, koridorlar, atölyeler ve spor-sanat birimleri ile farklı ve heyecan verici bir ortam sunuyor öğrencilere.

KBB uzmanı Op. Dr. Kemal TEKDEN, “ Tekden Koleji her bir öğrencisine değer verir. Her bir öğrenci zekidir; ancak eğitmesini bilene.” diyor.

Tekden Kolejinde okul 6 gün. Cumartesi zenginleştirilmiş eğitim programı uyguluyor. Dershaneye göndermeksizin öğrencilerini SBS sınavlarına hazırlarken diğer öğrenciler için ek öğrenme fırsatları sunuyor. Bloom’un “Tam Öğrenme” modelini uyguluyor. “Her bir çocuk öğrenebilir, yeter ki ona ihtiyacı olan zamanı ayırın.” ilkesinden hareketle hafta içi 3 gün 16.30-18.10 arası tam öğrenme programı uygulanıyor. Kayseri Tekden Kolejinde 5 yıl öncesinde olduğu gibi, her bir sınıfında Smartboard akıllı tahtayı kullanıyor. Sınıflar 55-60 m2 tematik öğrenme yaklaşımına uygun yapılandırılmış. Sınıflarda lavabo ve öğrencinin sürekli ihtiyaç duyduğu taze hava oksijen düşünülmüş. Bol oksijenli sınıflar oluşturulmuş. Genel Müdür Osman Taşdemir “Gelişmiş ülkelerde sınıflarda ve okul ortamında oksijen sistemi güçlü kılınmış. Yeterli oksijen öğrenmeyi %20 artırıyor. Tabii ki o oksijeni almasını bilirsek.“ diyor ve diyafram nefesinin önemini anlatıyor. Okul müdürü Nuri ÖZKAN da diyafram nefesinin önemini ve nefes egzersizleri ile öğrencilerin dikkatinin artırılabileceğinden, duygularımızı kontrol edebileceğimizden bahsediyor. Spor faaliyetleri olarak buz pateni, okçuluk, jimnastik, halkoyunları, tenis, basketbol ve voleybol alanları oluşturulmuş. Koridorlarda satranç, lonpos ve ahşap bloklar ile öğrencilerin kendi aralarında oyun kurmaları sağlanıyor. Üstün performanslı çocuklar için özel sınıflar ve programlar geliştirilmiş. Üstün Zekalılar Enstitüsü ile çözüm ortağı olunmuş. Enstitü başkanı Şükrü Murat Cebeci Tekden Koleji ile yaptıkları işbirliğini anlatıyor. Bir ülkenin %2-2,5’i üstün performanslı olduğunu ve ülkemizde de kayıtlı 340.000 öğrencinin bulunduğunu anlatıyor. Şükrü Murat Cebeci, “Nerde bu çocuklar o zaman?” diye soruyor. NASA ürünü olan ve öğrencilerin dikkatini artırmada kullanılacak olan PLAY STATION tanıtımı yapılıyor. Şükrü Murat Cebeci, “Tekden Koleji bir okul olarak ilk kez bu materyali eğitimde öğrenciler için kullanacak. Öğrencilerin dikkat dağınıklığı giderilecek. İlaç kullanımına son verilecek.” diyor.

Tekden Koleji karakter eğitim programı, sosyal etkinlikteki özgünlüğü ve bir çok farklılıklarıyla dikkat çekiyor.

Kaynak : haber7.com

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Özel Okul Desteği Tercih Listesi Hazırlarken...
Eğitim Öğretim Desteği Tercih ve Yerleştirme İşlemleri Hakkında Tüm Merak Edilenler

Haberi Oku