Kar Tatili Olan Okullar

Kütahya-

Kütahya'da, aralıksız devam eden yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Çavdarhisar ve Altıntaş ilçelerinde, ilköğretim okulları ve liselerde taşımalı eğitime bir gün ara verildi. Yoğun kar yağışı ve tipi, ulaşımda da aksamalara yol açıyor. İl genelinde 130 köy ile ulaşım sağlanamıyor.

-Çankırı-

Çankırı'da etkili olan kar yağışı nedeniyle Orta ilçesi ve bağlı köylerde yarın eğitim yapılamayacak. Çankırı Valiliğince yapılan açıklamada, sabah saatlerinde başlayan ve aralıksız devam eden kar yağışı nedeniyle Orta ilçesi ve köylerinde eğitime bir gün ara verildiği belirtildi. Valilik, daha önce yaptığı açıklamada da Çankırı merkez ile Eldivan ve Şabanözü ilçelerinde yarın eğitim yapılamayacağını bildirmişti.

-Ankara-

Ankara'nın Çubuk ilçesinde, aşırı kar yağışı nedeniyle okullar yarın bir gün tatil edildi. Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında alınan karar gereği yarın ilçe genelinde ilk ve orta öğretim kurumlarında eğitime bir gün ara verildiğini, kararın ulaşımda yaşanacak muhtemel olumsuzluklar nedeniyle alındığını kaydetti. Bugün kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitim veren okullarda öğleden sonra yarım gün ara verilmişti.

-Adıyaman-

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde yoğun kar yağışı nedeni ile okullar 3 gün tatil edildi.

Gölbaşı'nda dün akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle ilçe merkezi ile köy ve beldelerdeki ilk ve ortaöğretim düzeyindeki okullarda 3 gün eğitime ara verildi. Gölbaşı Milli Eğitim Müdürü Aziz Özduman yaptığı açıklamada, etkili olan kar yağışı nedeniyle okulların 3 gün tatil edildiğini belirtti. Özduman, "Şiddetli kar yağışı nedeni ile köy yollarının kapalı olması taşıma servislerinin taşımayı yapamaması ve öğrencilerin can güvenliği için ilçe hıfzıssıhha kurulu kararı ile okullar 3 gün tatil edilmiştir." dedi.

-Bingöl-

Bingöl'de yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 2 gün ara verildi.

Bingöl Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı ve kötü hava koşulları nedeniyle il genelindeki tüm okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında 8-9 Şubat tarihlerinde eğitime ara verildiği bildirildi.

-Malatya-

Malatya kent merkezinde, yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 2 gün ara verildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, merkezdeki ilköğretim ve liselerde yarın ve perşembe günü eğitime ara verildiği bildirildi.

İl merkezindeki kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve emzikli kadınlar, kalp ve böbrek yetmezliği ile kontrol edilemeyen tansiyon yüksekliği ve kronik hastalığı olanlarla engelli kamu personelinin de aynı tarihlerde idari izinli sayılmalarının uygun görüldüğü açıklandı.

-Muş-

Muş'ta, 30 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor. Muş İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Şeyhmus Yentür, kentte yüksek kesimlerde bulunan 30 köy yolunun fırtına sebebiyle ulaşıma kapandığını belirterek, ''Ekiplerimiz tarafından defalarca açılan köy yolları fırtınanın etkisiyle yeniden kapanıyor. Şu anda merkez ve ilçelerine bağlı yüksek kesimlerde bulunan 30 köy yolu ulaşıma kapalı durumda'' dedi.

-Kırklareli-

Kırlareli'de ise Kofçaz ilçesine bağlı 4 köy yolu ulaşıma kapandı. Kar yağışı Dereköy Sınır Kapısı'nda kar kalınlığı 10, Kofçaz ilçesinde ise 15 santimetreye ulaştı. Rüzgar nedeniyle elektrik tellerinin kopması sonucu 13 köye enerji verilemiyor.

-Isparta-

Isparta'da Yenişarbademli Belediye Başkanı Mustafa Erdem, Yenişarbademli-Aksu ve Yenişarbademli-Şarkikaraağaç karayollarının bazı kesimlerinin yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandığını bildirdi. Yenişarbademli-Isparta otobüs seferleri de iptal edildi.

-Eskişehir-

Eskişehir'de, belediye ve trafik ekipleri ana arterlerde önlem alırken, kent merkezinden geçen Porsuk Çayı dondu. Porsuk Çayı'nın donmuş yüzeyinin karla kapandığını gören vatandaşlar, cep telefonlarının kameralarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi. Eskişehir Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, kar yağışının gün boyu etkili olacağını belirterek, vatandaşları don olaylarına karşı uyardı.

-Elazığ-

Elazığ kent merkezinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 2 gün ara verildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı ve hava muhalefeti nedeniyle Elazığ il merkezinde bulunan ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 8-9 Şubat olmak üzere iki gün ara verildiği belirtildi. Daha önce de İl Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı karar doğrultusunda, 10 ilçede eğitime 2 gün ara verildiği açıklanmıştı.

-Tunceli-

Tunceli merkezde ve ilçelerinde okullar 3 gün tatil edildi. Tunceli'de dün akşam saatlerinde başlayan yoğu kar yağışı nedeniyle ilk merkezi ile ilçelerinde ilk ve ortaöğretim düzeyindeki okullarda 3 gün eğitime ara verildi. Şehirde devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken birçok köy yolu da ulaşıma kapandı. Yetkililer yol açma çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.Memurlar.Net - www.memurlar.net
Anahtar Kelimeler
KarTatiliOlanOkullar
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kesin Seçim Sonuçları Açıklandı, İşte...
Seçimde en az oyu hangi parti aldı? YSK, 2015 milletvekili kesin seçim sonuçlarını açıkladı. Seçim sonuçlarında...

Haberi Oku