Bakanlık Sınavları:
Sağlık Çalışanları Ünvan Değişikliği Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

Sağlık-Sen GenelBaşkanı Metin Memiş ve yönetim kurulu üyelerinin ziyaretinde konuşan SağlıkBakanı Recep Akdağ, Sağlık-Sen’in, “Unvan değişikliği” sınavının yapılması talebine ilişkin, sınavın 2013’te yapılacağı müjdesini verdi.

Sağlık-Sen: Çalışanın Emeğine Önem Verilmeli

25-26 Ağustos 2012 tarihindegerçekleştirilen Sağlık-Sen Olağanüstü Genel Kurulu sonucunda yeniden Genel Başkan seçilen Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, yeni yönetim kuruluüyeleri ile birlikte Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ'ı ziyaret etti. BakanAkdağ'ın "Hayırlı Olsun" temennisinde bulunduğu görüşmede sağlık çalışanlarının sorunları ve talepleri de değerlendirildi.

"Sağlık Çalışanları Çözüm Bekliyor"

Sağlıkta dönüşüm programı çerçevesinde bakıldığında yeni teşkilat yasasının çalışanlar açısından pek çok sorunu beraberinde getirdiğini dile getiren Genel Başkan Metin Memiş sağlık çalışanlarının politika belirleyicilerden bir an önce bu sorunlara çözüm getirmesini beklediklerini ifade etti. Konuyla ilgili sahadan kendilerine yasa ile ilgili sorunlar ve taleplerin geldiğini belirten Memiş, bu talepleri Bakan Akdağ'a iletti.

"Çalışanın Emeğine Önem Verilmeli"

Bugüne kadar Kamu Hastane Birlikleri'nde oluşabilecek sorunları bir çok kez dile getirdiklerini belirten Genel Başkan Metin Memiş, emeğin değer olarak görülmediği hiçbir sistemin başarılı olamayacağını söyledi. Şu andaki sistemde böyle bir anlayışın hakim olduğunu kaydeden Memiş, çalışanların motivasyonunu sağlayacak, geçmişten gelen eşitsizlikleri giderecek bir iradenin ortaya konulmasını önemsediklerini söyledi.

Kamu çalışanlarının beklediği ikincil mevzuatın biran önce çıkarılması gerektiğini belirten Memiş ancak bu mevzuatın çalışanların karşısına sorunlar yumağı şeklinde çıkartılmaması gerektiğini kaydetti.

Metin Memiş, Bakan Akdağ'dan “Unvan değişikliği” sınavının yapılmasını da talep etti.

Bakan Akdağ: "Sunulan Öneri ve Talepler Bizim İçin Önemli"

Sağlık çalışanlarının beklentilerinin ve onların sesini duyuran yetkili sendika Sağlık-Sen'in görüş ve taleplerini her zaman önemsediğini belirten Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, bunların dikkatle inceleneceğini söyledi. Sağlık çalışanlarının sosyal ve ekonomik hayatlarını en iyi şartlarda yaşamaları için kendilerine gelen her türlü öneriyi titizlikle incelediklerini belirten Akdağ, bu kapsamda Sağlık-Sen'in sunduğu öneri ve talepleri olumlu bulduğunu sözlerine ekledi.

Ayrıca Bakan Akdağ, Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş’in “Unvan değişikliği” sınavının yapılması yönündeki talebiyle ilgili olarak da sınavın 2013 yılı içinde yapılacağının müjdesini verdi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

VHKİ kadrolarına sınavsız atamaya iptal kararı
Ankara 18. İdare Mahkemesi, TEİAŞ'ta VHKİ kadrolarına yapılan sınavsız atamaları iptal etti.

Haberi Oku