Soruları:
2013 SBS Soruları Yayınlandı Tıkla İndir

8. Sınıf A Kitapçığı

8. Sınıf B Kitapçığı

8. Sınıf Görme Engelliler

2013 SBS Sınav Tarihi

2013 Yılı Seviye Belirleme Sınavı sadece 8. Sınıflar için yapılacak. 2013 SBS 8 Haziran 2013 tarihinde saat 10.00'da yapılacak.

2013 SBS Sınava Giriş Belgeleri


Sına giriş belgeleri geçtiğimiz hafta yayımlandı. Adayların veya velilerin imza karşılığı devam ettikleri okul müdürlüğünden onaylı ve fotoğraflı bir şekilde sınava giriş belgelerini almaları gerekir.

SBS İçin Gerekli Belgeler Nelerdir? Sınava Giriş Belgeleri Neler?

2013 SBS için adaylar yanlarında sınava giriş belgelerini ve kimlik belgelerini yanlarında bulundurmak zorundadır. Bu belgeleri eksik olan adaylar sınava alınmayacaklardır. Ayrıca 2 adet koyu kurşun kalem, kalemtıraş ve silgi bulundurmaları gerekmektedir.

2013-SBS, tüm il merkezleri ile başvuru sayısına göre gerekli görülen ilçe merkezlerinde, yurt dışında ise sınava girecek en az 10 (on) öğrenci olmak kaydıyla; Lefkoşa, Riyad, Medine, Cidde, Tebük, Kuveyt, Aşkabat, Taşkent, Bakü ve Bişkek'te Türkiye saatiyle 10.00'da başlayacak ve merkezi sistemle, aynı anda yapılacaktır.

Test 100 sorudan oluşacak ve 120 dakika sürecek. 2013 SBS tek oturumda merkezi sistemle bütün sınav merkezlerinde aynı anda yapılacaktır.

Kimlik kontrolleri ve salonlara yerleştirmenin zamanında yapılabilmesi için öğrenciler en geç saat 09.30'da, fotoğraflı sınav giriş belgelerinde belirtilen salonda hazır bulunacaktır. Öğrenciler sınava gelirken yanlarında fotoğraflı sınav giriş belgesi, nüfus cüzdanı (veya pasaport) en az iki adet koyu siyah ve yumuşak kurşun kalem, kalemtıraş ve leke bırakmayan yumuşak silgi bulunduracaktır.

Kimlik belgeleri (nüfus cüzdanı veya pasaport) yanında olmayan öğrenciler sınava alınmayacaktır.

2013 SBS Soruları


2013 SBS Soruları ve Cevap Anahtarının Yayımlanacağı Sayfa İçin Tıklayınız.... 

SBS Puan Hesaplamasını Buraya Tıklayarak Yapabilirsiniz

2013 SBS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2013 SBS Sonuçları 12 Temmuz 2013 tarihinde açıklanacak.

Sonuçlar Açıklandığında Sitemizde Yer Alacak

MEB tarafından yapılan açıklamaya göre 2013 SBS sonuçları 12 Temmuz 2013 tarihinde açıklanacak. Sonuçların açıklanacağı sayfamız için tıklayınız… Sınavın erken açıklanma ihtimali de bulunmaktadır. Büyük ihtimalle sonuçlar 9 – 11 Temmuz tarihlerinde açıklanacak.

2013 SBS Anadolu-Fen Liseleri Tercih İşlemleri Ne Zaman Başlayacak?

SBS Sonuçlarının açıklanmasının ardından adayları tercih telaşı saracak. Tercihlerin 15 Temmuz 2013 tarihinden itibaren başlaması beklenmektedir.

2013 SBS Anadolu-Fen Liseleri Tercih Kılavuzu

Tercih işlemlerinin 15 Temmuz'dan itibaren başlaması beklenmektedir. Tercih kılavuzunun da SBS sonuçlarıyla birlikte yayımlanması bekleniyor. Her ne kadar MEB, SBS sonuçlarının açıklanacağı tarihi 12 Temmuz olarak açıklasa da 9 Temmuz'dan itibaren her an açıklanabilir. Bu bilgiler ışığında SBS tercih kılavuzunun en geç 12 Temmuzda yayımlanması bekleniyor.  Tercih Kılavuzunun Yayımlanacağı Sayfa İçin Tıklayınız...

Bu sayfayı sık kullanılanlara ekleyerek 2013 SBS ile ilgili gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

2013 SBS Tercih Robotu-Motoru

2013 SBS tercih kılavuzunun yayımlanması ile birlikte 2013 Yılı SBS Tercih Motoru-Robotunu sitemizde aktif hale getireceğiz. Tercih Motorunun Yayımlanacağı Sayfa İçin Tıklayınız...

2012 SBS Anadolu-Fen Liseleri Taban Puanları


Adaylar Anadolu, Fen, Sosyal Bilimler ve sınavla öğrenci alan diğer okulları tercih ederken ilk bakacakları şey geçtiğimiz yıl kaç puan ile öğrenci aldığıdır. Açıklanan taban puan o alana, bölüme en düşük puanla yerleşen öğrencinin puanını ifade etmektedir. Tavan puan ise yine o programa en yüksek puanla yerleşen öğrenciyi ifade etmektedir.

Zaman zaman sitemize yapılan yorumlarda görmekteyiz. Öğrenciler SBS yerleştirme puanlarını Milli Eğitim Bakanlığı'nın düşürdüğünü veya yükselttiğini düşünmektedir. MEB'in bir okulun puanlarını yükseltmesi veya düşürmesi gibi bir durum söz konusu değildir. O bölümün o yılki puanının orayı tercih eden öğrencilerin aldıkları puanlar belirlemektedir.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

2015 LYS Sorularını ÖSYM Yayımladı, Tıkla...
LYS soruları adayların erişimine açıldı. ÖSYM, 2015-LYS kapsamında uygulanan fen bilimleri ile edebiyat-coğrafya...

Haberi Oku