Yurtdışı Eğitim:
TEV 2013-2014 Yurtdışı Yüksek Lisans (Master Degree) Burs Başvuruları Devam Ediyor

TÜRK EĞİTİM VAKFI

2013-2014 ÖĞRETİM YILINDA YURT DIŞINDA

YÜKSEK LİSANS (Master's Degree) ÖĞRENİMİ İÇİN BURSLAR VERECEKTİR

DOĞRU ve EKSİKSİZ MÜRACAAT İÇİN;

  • 1) Öncelikle ilan metninin sonuna kadar dikkatlice okunmalı,
  • 2) Müracaat edilecek maddenin ekindeki belgelerin her birinin çıktısının alınması ve dikkatlice sonuna kadar okunmalı,
  • 3) Müşterek burs verdiğimiz kurumların formlarının da eksiksiz doldurulmalı, yalnızca açıklama yazımızda belirtilen belgelerin dosyalanması ve hazırlanmalı,
  • 4) Başvuru ve dosya teslim tarihlerine dikkat edilmeli, şartların kesindir bu nedenle belgeler dikkatlice doldurulup zamanında TEV'e ulaştırılmalıdır.

A) YÜKSEK LİSANS BURSLARI:

1)   Almanya'da; TEV ile Alman Akademik Değişim Servisi (DAAD) müşterek burslusu olarak; Mühendislik Bilimi (Tüm Mühendislikler), Bilgisayar Bilimi ve Matematik, Doğa Bilimi, Ziraat ve Orman, Çevre Bilimi, Bölgesel Planlama, Sanat ve Tasarım (Mimarlık), Tıp, Halk Sağlığı, Tıbbi Mühendislik, Ekonomi ve İşletme, Sosyal ve Kültürel Çalışmalar, Eğitim Bilimleri, Alman Dili ve Edebiyatı, Psikoloji, İşbirliğini Geliştirme, Avrupa Birliği Çalışmaları, (Dili İngilizce veya Almancadır) Avrupa veya Uluslararası Hukuku (Hukuk öğrenimi görenler, öğrenim dili Almanca) ile yukarıda belirtilen dallarda öğrenim görenler, (Almanya'daki üniversiteler için. http://www.daad.de/deutschland/studienangebote/studiengang/de/ ) (TEV'e son dosya teslim tarihi 29 Mart 2013)

 Başvuru belgeleri için tıklayınız.

2) Fransa'da; TEV-Fransa Büyükelçiliği Mastır öğrenimi için müşterek burs verecektir. Burslar yalnızca Master 2 öğrenimi için verilecektir ve tüm alanları kapsamaktadır. Öğrenim dili Fransızca (minimum B2) veya İngilizcedir. Fransa'daki Üniversiteler için www.turquie.campusfrance.org Ayrıca, İngilizce eğitim veren üniversite ve programlara http://www.campusfrance.org/en/espace-documentaires/offre-de-formations-domaines-d%E2%80%99etudes-et-de-recherche/catalogues-de-formations/taugh adresinden ulaşılabilir. (TEV'e son dosya teslim tarihi 29 Mart 2013)

 Başvuru belgeleri için tıklayınız.

burslarımıza başvurabilirler.

 

ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER:

•a)       T.C. vatandaşı olmak ve 30 yaşından büyük olmamak. (1981 doğumlular başvurabilirler.)

•b)       Türkiye sınırları içinde eğitim veren Fakülte veya Yüksekokulların son sınıflarında yukarıda belirtilen dallarda öğrenim görmek veya mezun olmak. (İşletme Yönetimi için mezun ve en az 2 yıl iş tecrübesi olanlar)

•c)        Yüksek öğrenim süresince alınan genel not ortalaması 4'lük sistemde değerlendiriliyorsa en az 3, 100'lük sistemde değerlendiriliyorsa en az 75 olması ve sadece Türkiye'deki üniversitelerin I.Öğreniminde öğrenim görmek,

•d)       Master programının gerektirdiği yabancı dili öğrenimini sürdürebilecek düzeyde bilmek.

•e)        Bu öğrenimi ailenin gelir ve imkanları ile yapamayacak durumda olmak. 

MÜRACAAT: Yukarıdaki ön koşulları taşıyanlar, başvuru formlarını ve tamamlayıcı bilgileri www.tev.org.tr deki ilanımızın ilgili maddelerin ekindeki dosyalardan alabilirler. Belgeleri TEV'den temin etmek isteyenler, ilgili tarihe kadar alabilirler.  

DOSYA TESLİM: Adaylar, yukarıdaki maddeler için ayrı konuları içeren tamamlayıcı bilgiler metninde belirtilen belgeleri ve başvuru formlarını eksiksiz hazırlayarak dosyalarını en geç ilgili maddede belirtilen tarihe kadar TEV'e ulaştırmak zorundadır. Formu eksik dolduranlar ile istenilen niteliklere uygun olmayanların müracaatları kabul edilmez. 

ÖNEMLİ NOT: Üniversite ya da yüksek lisans öğrenimini kendi veya herhangi bir kuruluş hesabına yurt dışında yapanlarla, yurt dışında yüksek lisans öğrenimlerine başlayanların müracaatları kabul edilmez. 

BAŞVURU VE DOSYA TESLİM ADRESİ:

Türk Eğitim Vakfı, Eğitim Müdürlüğü, Büyükdere Cad. No:111 Kat:8

34349/Gayrettepe/İSTANBUL                          Fax: 0212-272 62 17

E-mail: yurtdisiburs@tev.org.tr 

B) YURT DIŞI TIP BURSLARI:

Merhum Dr.ORHAN BİRMAN burs fonundan 2013 yılında Tıp Fakülteleri ve Eğitim Hastaneleri tarafından aday gösterilecek uzman tıp doktorlarına, A.B.D.'de ve Batı Avrupa'da araştırma çalışmaları için burs verilecektir. İlgilenenler, Kasım ve Aralık aylarında dekanlıklarından, başhekimliklerinden veya TEV'den bilgi alabilirler.Sınav Ekranı - Özel Haber (Aktif Bağlantı Verilmeden Kullanılamaz)
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Yurtdışında Üniversite Okumak İsteyenler...
Yurtdışında nasıl üniversite okuyabilirsiniz? Üniversitesini bitirene 4 yıl çalışma izni veriyor

Haberi Oku